• slajd1
  • slajd02
  • 04
  • slajd3
  • 06
Ogłoszenie
Na naszą stronę został dodany certyfikat SSL. Jeżeli pojawi się jakikolwiek błąd prosimy o zgłasznie go wysyłając wiadomość na adres e-mail administratora: [email protected] Dziękujemy.

Teatralnie i muzycznie... w Opolu

"[ˈdʑadɨ] Passiniego to prawdziwa poczekalnia dusz. Poprzez uruchomienie wszystkich części dramatu, reżyser wprowadza na scenę ludzi i ich widma, łącząc postaci w nieoczywiste pary, które nawzajem się uzupełniają i interpretują".           

Sceniczną interpretację "Dziadów" Adama Mickiewicza, w reżyserii Pawła Passiniego mieli okazję obejrzeć uczestnicy piątkowej wycieczki do Opola - uczniowie klas technikum (III ti, III th, IV tih). Sztuka wywołała spore kontrowersje i dyskusje nad istotą współczesnego teatru. Ponadto dała nowe spojrzenie na dorobek pisarski Mickiewicza. Reżyser spektaklu stworzył spójną sztukę, wykorzystując fragmenty różnych utworów polskiego wieszcza narodowego. I ten zabieg artystyczny bez wątpienia zasługuje na uznanie.

Z Opolskiego teatru Lalki i Aktora udaliśmy się do Muzeum Polskiej Piosenki. Na miejscu obejrzeliśmy multimedialną wystawę prezentującą dorobek polskiej muzyki oraz mieliśmy okazję podziwiać różnorodne pamiątki - od instrumentów muzycznych po stroje gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy wieczornym powrotem do Głuchołaz.

(http://teatrlalki.opole.pl/spektakl/%CB%88d%CA%91ad%C9%A8/)
  • Powered by Joomla!速
    Joomla template by ByJoomla.com.