Szlachetna paczka

Kiedy serca odczuwają nadchodzące święta, coś się zmienia w człowieku na lepsze ... Dlatego grudzień to czas wyjątkowy – przynosi dobro oraz naturalną potrzebę dzielenia się nim.


Okres przedświąteczny mobilizuje wielu z nas do działania oraz daje doskonałą sposobność do okazania troski i zainteresowania drugim człowiekiem. Pragnąc okazać życzliwość i wsparcie potrzebującym Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Głuchołazach, we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, zorganizował IV edycję akcji Świąteczna Paczka.
W tym roku, dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły, udało nam się przygotować 12 paczek. Z roku na rok akcja cieszy się coraz większą popularnością, czego wyrazem zainicjowana w tym roku współpraca z Młodzieżową Radą Miasta, której członkowie również przygotowali ogromną paczkę dla jednej z rodzin. Akcja spotkała się z niezwykle pozytywnym przyjęciem ze strony Rodziców, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie. Dzięki naszej współpracy rodziny otrzymały pięknie zapakowane prezenty, w których znalazły się artykuły spożywcze, kosmetyki, zabawki oraz ubrania.

Akcja Świąteczna Paczka po raz kolejny pokazała jak pozytywne efekty przynosi praca zespołowa i jak skutecznie jednoczy się społeczność szkolna w imię idei mądrego pomagania.
M. N.