Warsztaty międzykulturowe ze studentami Uniwersytetu Opolskiego

Dnia 16 marca w Zespole Szkół w Głuchołazach miały miejsce warsztaty międzykulturowe.     
Na zaproszenie mgr Małgorzaty Nastasowskiej przybyli do naszej szkoły studenci Uniwersytetu Opolskiego pochodzący z różnych stron świata!
 
     Dzięki tej wizycie uczniowie klas maturalnych mieli sposobność do rozmów i wymiany poglądów z gośćmi z Egiptu, Włoch, Hiszpanii, Ukrainy, Czech, Gambii, Turcji, Iraku i Słowacji. Spotkanie stanowiło doskonałą okazję do udoskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach komunikacyjnych. Jednocześnie warsztaty, szkoląc umiejętności językowe, były próbą generalną przed majowym egzaminem matury ustnej z języka angielskiego. 
     Spotkanie przebiegło w bardzo pozytywnej atmosferze. Uczniowie  i studenci, pochłonięci rozmowami, spędzili wspólnie w szkole ponad 2 godziny. Następnie nasi goście udali się na wycieczkę po Głuchołazach.

     Serdeczne podziękowania dla Pana Michała Wanke, wykładowcy Instutu Socjologii Uniwersytetu Opolskiego oraz uczniów Zespołu Szkół zaangażowanych w przedsięwzięcie, a szczególnie dla Natalii Bujak (klasa 3a) oraz Jakuba Strauchmanna (klasa IV tih) za przygotowanie słodkiego poczęstunku.