II Festiwal Nauki w Prudniku

Uczniowie klasy drugiej technikum hotelarskiego gościli w Zespole Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku, gdzie 15 marca 2018r. zorganizowano II Festiwal Nauki. 
Tegoroczny festiwal odbył się pod hasłem - Człowiek w zdrowiu, młodzież uczestniczyła w wykładach  dotyczących żywienia i suplementacji w sporcie oraz kreatywności i twórczego myślenia. Ciekawą formą zajęć były też warsztaty, podczas których młodzież poznała „świat” ludzi niewidomych i słabo widzących oraz zgłębiła tajniki pierwszej pomocy.
W przerwach czekało mnóstwo atrakcji między innymi zdrowy catering, badania składu ciała, instruktaż makijażu, badania stopy podoskopem. Dodatkowo mogliśmy poznać kierunki jakie oferuje szkoła, porozmawiać z uczniami, wykładowcami, zwiedzić pracownie zawodowe. W trakcie festiwalu prowadzono również rejestrację dawców szpiku w Fundacji DKS oraz wolontariuszy Fundacji Dr Clown. Zapraszamy na foto relację (zdjęcia Zespół Szkół Medycznych w Prudniku).