Szkoła z pomysłem

Projekt: Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy
Projekt "Karta szkolna"
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

Uczniowie Zespołu Szkół na spotkaniu z pisarką Hanną Cygler.

W czwartkowy wieczór 05.10.2017 r. uczniowie klasy 2A LO Martyna Szczepańska, Katarzyna Zielińska i Konrad Korytkowski oraz uczennica klasy 3TH Daria Bębenek pod opieką nauczyciela bibliotekarza Marioli Śnieżek wzięli udział w spotkaniu z bardzo znaną autorką literatury beletrystycznej Panią Hanną Cygler.

Jest ona  jedną z najchętniej czytanych polskich pisarek. Od lat jej książki cieszą się niesłabnącą popularnością, o czym świadczą wypożyczenia jej książek w bibliotekach i dziesiątki zaproszeń na spotkania z czytelnikami.

Tak też było i tym razem. Spotkanie obfitowało w ciekawe informacje, które Pani Cygler opowiadała o swojej pracy, jako pisarki, ale również tłumacza ze szwedzkiego i angielskiego. Pisarka często w swoich książkach wykorzystuje prawdziwe historie z życia wzięte. Nadmienić należy, że wszystkie książki pisarki zostały wydane również, jako audiobooki i e-booki.

Dodatkową przyjemnością było obejrzenie w Małej Galerii Centrum Kultury przepięknych  prac malarskich pani Elżbiety Szołomiak.

Spotkanie to było jednym z punktów obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w Zespole Szkół  w roku 2017.

 
mgr Mariola Śnieżek