Szkoła z pomysłem

Projekt: Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy
Projekt "Karta szkolna"
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

Nyski Festiwal Nauki

28 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział zajęcia zorganizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie w ramach XIII Nyskiego Festiwalu Nauki.
    Na wycieczkę udały się 4 grupy uczniów technikum, które wzięły udział we wcześniej wybranych warsztatach i wykładach. Informatycy pogłębiali swoją wiedzę m. in. na zajęciach z grafiki inżynierskiej oraz fizyki. Ponadto dowiedzieli się czym jest fatamorgana oraz co jeść, aby cieszyć się dobrym samopoczuciem i zdrowiem. Hotelarze natomiast poznawali tajemnice zapachu, poszukiwali odpowiedzi na pytanie: jak się ubrać w sytuacjach publicznych? - a także odwiedzili laboratorium chemiczne, w którym z powodzeniem tworzyli swój własny krem. W przerwach między zajęciami uczniowie mieli okazje obejrzeć pokaz ratowniczo - gaśniczy z prezentacją sprzętu oraz zagrać w grę "Burza mózgów".
   Udział w imprezie organizowanej przez nyską uczelnię wyższą wpisał się na stałe do kalendarza wydarzeń Zespołu Szkół w Głuchołazach. I tak oto XIII Nyski Festiwal Nauki przeszedł do historii...

mgr Małgorzata Nastasowska