Szkoła z pomysłem

Projekt: Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy
Projekt "Karta szkolna"
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

Wycieczka do opolskiego kina

 Dnia 11 października 2017 odbyła się szkolna wycieczka do Opola. Celem wyjazdu był projekt „Kino na temat”, realizowany w opolskim kinie Helios. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas 2A, 3A, 3B i 4TIH, którzy obejrzeli film "Dunkierka" oraz wysłuchali prelekcji związanej z zagadnieniami ukazanymi w dziele filmowym.
 

     Projekcja najnowszej produkcji Christophera Nolana „Dunkierka” ukazuje akcję ewakuacyjną wojsk brytyjskich i francuskich z tytułowego miasta. Film charakteryzuje dojrzała i warta refleksji historia, pokazująca realia konfliktu i  wojennej rzeczywistości. Kolejnymi atutami obrazu są fantastyczne zdjęcia i unikalna ścieżka dźwiękowa, skomponowana przez niezastąpionego w swoim fachu Hansa Zimmera. Po obejrzeniu filmu odbyła się krótka prelekcja i debata, w której toczyła się rozmowa na temat filmu. Spotkanie zostało poprowadzone przez dziennikarkę "Gazety Wyborczej" panią Izabelę Żbikowską, a gościem specjalnym był pułkownik 10 Brygady Logistycznej z Opola. 
     Była to wyjątkowa lekcja historii, ucząca pokory i szacunku do walczących o wolność na świecie.  

Dawid Młynarczyk, uczeń klasy IV TIH