Szkoła z pomysłem

Projekt: Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy
Projekt "Karta szkolna"
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

Projekt Malta – start!

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków w Zespole Szkół gościliśmy dwukrotnie młodzież głuchołaskich gimnazjów: 26 września – klasę 3b z PG2 wraz z wychowawczynią p. Anną Rybotycką, a 28 września klasy 3a i 3b z PG1 wraz wychowawcami pp. Małgorzatą Kajdan i Maciejem Grubiakiem. Razem z uczniami ZS goście obejrzeli program, przygotowany przez naszą młodzież pod kierunkiem p. Jacka Marcinkowskiego. Szczególny nacisk został położony na przybliżenie wizerunku Malty jako anglojęzycznego kraju, należącego do Unii Europejskiej. Uczestnicy uroczystości zostali również poinformowani o trzech konkursach, związanych tematycznie z tym krajem, które odbędą się w Zespole Szkół w tym roku szkolnym.
 
Następnie został przeprowadzony mini-konkurs wiedzy o językach świata.  Przedstawiono też skecz „Polski dla Anglikuf”, w którym w role angielskich nauczycieli języka polskiego wcielili się Kacper i Kevin z kl. 3ti.  Ponadto prowadzące program – Ksenia i Sylwia z kl. 3ti – próbowały powtórzyć z  gimnazjalistami angielskie czasowniki nieregularne. Ta cenna inicjatywa została przerwana przez RapperDżeka JZM (p. Marcinkowski), który zaproponował własny sposób ich nauki, wykonując utwór „Irregular Verbs Rap” (https://www.youtube.com/watch?v=Mkb2-xp-hjY&feature=youtu.be ). Do „koncertu” przyłączyli się nasi uczniowie, bezbłędnie rapując formy tych czasowników (podziękowania od RapperDżeka: „Yo, hommies! Thanx! U is gr8!”).
Na koniec programu gimnazjalistom wręczono małe upominki, których fundatorami jest wydawnictwo Macmillan. Europejski Dzień Języków jest obchodzony w Zespole Szkół od roku 2011.