• slajd1
  • slajd02
  • 04
  • slajd3
  • 06
Ogłoszenie
Na naszą stronę został dodany certyfikat SSL. Jeżeli pojawi się jakikolwiek błąd prosimy o zgłasznie go wysyłając wiadomość na adres e-mail administratora: [email protected] Dziękujemy.

Dni Herbowe 2015

 W dniach 20 - 21 czerwca odbyło się XIII Święto Gmin Powiatu Nyskiego. Uroczystość stanowiła doskonałą okazję do zaprezentowania mieszkańcom powiatu oferty edukacyjnej Zespołu Szkół w Głuchołazach. Pomimo niesprzyjającej pogody impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Naszą szkołę oraz Schronisko Młodzieżowe, działające przy Zespole Szkół, promowały uczennice klasy I technikum hotelarskiego oraz II liceum ogólnokształcącego. Prezentowały one ofertę kształcenia na rok szkolny 2015 / 2016 oraz częstowały przechodniów owocami, a dzieciom wręczały kolorowe balony.
W ramach imprezy na nyskim Rynku odbył się "Koncert młodych talentów". Naszą szkołę reprezentował Wojciech Rytko, uczeń klasy III technikum informatycznego. Zgromadzona publiczność zgotowała Wojtkowi gromkie brawa.
Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w przygotowanie udziału Zespołu Szkół w tegorocznych Dniach Herbowych.

Podaruj złociaka dla dzieciaka

Maj to miesiąc wyjątkowo „rodzinny” – 15 maja świętujemy Dzień Rodziny, 30 natomiast Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Pamiętając o tych „kartkach z kalendarza” uczniowie klasy I Tih – pełniący majowy dyżur szkolny – zorganizowali zbiórkę symbolicznych złotówek na zakup zabawek dla wychowanków Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Jasienicy Górnej. Akcja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród społeczności naszej szkoły. Za zebrane fundusze zakupiliśmy gry planszowe, książki, kolorowanki, paletki, piłki, puzzle … Dnia 16 czerwca uczennice klasy I Tih – Paulina Fuks, Iwona Bryś, Anna Zwardoń, Ida Leśniewska – wraz z wychowawczynią mgr Małgorzatą Nastasowską udały się z prezentami do Jasienicy Górnej. Spotkanie obfitowało w wyjątkowe emocje. Nie zabrakło wspólnych zabaw, rozmów.
Po raz kolejny przekonaliśmy się, że warto zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o drugim człowieku. A dobro zawsze powraca!

Znawcy lektur szkolnych

W mijającym roku szkolnym uczniowie – ochotnicy rywalizowali w międzyklasowym konkursie polonistycznym „Lektury znam – maturę zdam!” , zorganizowanym przez nauczycielki polonistki mgr Małgorzatę Satorę oraz mgr Małgorzatę Nastasowską. Konkurs składał się z trzech etapów, sprawdzających znajomość utworów reprezentujących klasykę literatury polskiej i światowej. Pytania konkursowe dotyczyły dzieł Williama Szekspira, Moliera, Sofoklesa, a także sztandarowych dzieł polskiego romantyzmu.
Lista zwycięzców przedstawia się następująco:
miejsce I – Natali Godzic
miejsce II – Paulina Fuks
miejsce III – Dawid Młynarczyk.
Wszyscy laureaci to uczniowie klasy I technikum informatyczno – hotelarskiego.
GRATULUJEMY!!!


M. N.

Konkurs fotograficzny – WITAJ W MOIM ŚWIECIE! – rozstrzygnięty …

Konkurs fotograficzny – WITAJ W MOIM ŚWIECIE! – rozstrzygnięty … Gratulujemy laureatom !!! W odpowiedzi na konkurs fotograficzny zorganizowany przez klasę I tih w ramach projektu Akcja (foto)edukacja otrzymaliśmy 26 zdjęć. Fotografie zaskakiwały różnorodnością oraz oryginalnością, a wyłonienie zwycięzców nie było łatwe… Niemniej jednak jury – po burzliwych obradach – dokonało następującego wyboru: miejsce I: fotografia autorstwa Agaty Frankiewicz

wyróżnienia: 1 - fotografia Pauliny Mańkiewicz

2 -fotografia Pana Łukasza Winiarskiego

3 - fotografia Pani Małgorzaty Ptak

Przypomnijmy, iż w nagrodę Agata Frankiewicz otrzyma zaproszenie na profesjonalną sesję fotograficzną wykonaną przez fotografów ze Studia MIAGA z Nysy.
Gratulujemy zwycięzcom, życząc jednocześnie nowych inspiracji fotograficznych, niebanalnych pomysłów oraz samozaparcia w realizowaniu swoich pomysłów.
Autorom wszystkich nadesłanych prac serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

M. N.

Zwycięstwo w konkursie fotograficznym!

Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Głuchołazach. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu fotografii inspirowanej jednym z trzech zaproponowanych wierszy autorstwa Zbigniewa Herberta: „Las”, „Domy przedmieścia” lub „Kot”.
Zwycięską fotografię wykonał uczeń klasy I tih – Jakub Strauchmann. Wyróżnienia otrzymali Paulina Mańkiewicz z klasy II Lo oraz Oskar Kaczmarczyk z klasy I tih.
Warto wspomnieć, iż w uczniowie klasy I tih w II semestrze mijającego roku szkolnego realizowali projekt Akcja (foto)edukacja, który zaowocował uczestnictwem młodzieży w wielu konkursach fotograficznych. I jak się okazuje – nauka nie poszła w (herbertowski) las.

M. N.

  • Powered by Joomla!速
    Joomla template by ByJoomla.com.