Rajd Pierwszaka 2016

Coroczną tradycją Naszej szkoły jest organizacja przez uczniów klas drugich rajdu dla kolegów z klas młodszych. W tym roku Rajd Pierwszaka odbył się 21 marca 2017 r. i został przygotowany przez klasę 2 Ti i 2 Th.

Ceremonia mianowania „pierwszaków” z 1Tih i 1 ZW pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół odbyła się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Pokrzywnej. Jednak zanim Pani Dyrektor oficjalnie powitała uczniów w gronie społeczności naszej szkoły musieli oni pieszo pokonać trasę z Głuchołaz do Pokrzywnej, a na szlaku czekały na nich różnorodne zadania – niespodzianki: rzut do celu, łowienie jabłek za pomocą ust, konkurs "Jaka to melodia", skakanka klasowa, strzelanie do celu, itp.

Po emocjach konkursowych uczniowie szczęśliwie dotarli do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego, gdzie czekała na nich pyszna kiełbaska pieczona nad ogniskiem. W świetnych humorach i odrobinę zmęczeni zakończyliśmy Rajd Pierwszaka a uczniowie powrócili do Głuchołaz z bagażem wspaniałych wspomnień.