Po raz kolejny uczniowie klasy 2 TIH Oliwia Cempel, Monika Kulig, Zuzanna Siwiec, Nikola Seretna, Wojciech Jankowicz, Krystian Siupik , 1 TI Magdalena Herchel i 3 TIH Dominik Gitlarz w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM pod opieką nauczyciela bibliotekarza pani Marioli Śnieżek odwiedzili przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 2 w Głuchołazach.
Tym razem młodzież zaprezentowała swoim młodszym przyjaciołom różnorodne bajki pod wspólnym tytułem "Kochamy jesienne książki". Poza czytaniem i wspólną zabawą były również warsztaty plastyczne, na których przedszkolaki kolorowały dary jesieni. Z wykonanych przez dzieci prac powstały piękne wystawy.
nauczyciel bibliotekarz Mariola Śnieżek
Dnia 25 października 2019r., korzystając z pięknej jesiennej pogody, grupa uczniów technikum hotelarskiego wzięła udział w wycieczce dydaktycznej do Ośrodka Wypoczynkowego Czerwony Kozioł w Głuchołazach. Dzięki uprzejmości właściciela obiektu pana marka Dudy, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Rozmawialiśmy o walorach turystyczno-przyrodniczych Głuchołaz i możliwości ich wykorzystania tak, aby nawiązać do pięknej turystycznej historii miasta. Dowiedzieliśmy się o regionalnych produktach turystycznych, odznace 111, Szlaku Świętego Jakuba czy geocachingu. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.
Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com
Dnia 24 października 2019r., w auli senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, odbył się finał konkursu, którego organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy w Nysie. Wydarzenie odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2020 realizowanego pod hasłem "PASJA - PROFESJA - POWOŁANIE" - inicjowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do budowania swojej kariery zawodowej w oparciu o posiadane pasje i zainteresowania. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu kilku minutowego filmiku, przedstawiającego pasję, zainteresowania uczestnika. W naszej wyzwanie konkursowe przyjęło cztery osoby. Podczas finału nastąpiła prezentacja prac, a następnie dyskusja z zaproszonymi mentorami. Na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy, wiele ciekawych nagród i mnóstwo słodyczy. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze myślę, że każdy z uczestników w przyszłości będzie realizował się zgodnie z powiedzeniem: "Jeśli będziesz robił to co lubisz, wtedy nigdy nie będziesz musiał pracować".
Po raz czwarty z rzędu udało nam się wziąć udział w PGA -Poznań Game Arena, festiwalu gier komputerowych i wideo, gier fabularnych i sportów ekstremalnych, odbywający się w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich.
W tym roku festiwal odbył się w dniach od 18.10. do 20.10 i gościł ponad 220 wystawców, a wśród nich tak znane firmy jak: Ubisoft, Samsung, cdp.pl, Razer, Twitch, Asus, AlienWare, Microsoft, Lenovo, Nintendo, Bethesda, KochMedia. Na powierzchni 10 pawilonów mieściło się 1500 stanowisk go grania.










