Szanowni Rodzice i Uczniowie
Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek sytemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19 – w dniach od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia będzie prowadzone kształcenie na odległość .
Czas, w którym jesteśmy wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do poniższych informacji.
Podstawowym narzędziem komunikacji nauczycieli z uczniami, rodzicami jest w tym okresie dziennik elektroniczny.
Każdego dnia poprzez e- dziennik UONET + do uczniów będą przesyłane wiadomości
z poszczególnych przedmiotów według planu lekcji.
W ten sposób będą realizowane treści z podstawy programowej.
Uczeń ma obowiązek codziennie zalogować się na konto ucznia w dzienniku,
przeczytać wytyczne nauczycieli i wykonać polecenia.
W przypadku pytań, wątpliwości, niezrozumienia polecenia itp., prosimy kontaktować się za pośrednictwem- dziennika z nauczycielami poszczególnych przedmiotów w ramach konsultacji.
Ważne jest odpowiednie zaplanowanie pracy tak, aby systematycznie i terminowo realizować swoje zadania i obowiązki. Liczymy na Wasze odpowiedzialne zachowanie i zobowiązujemy do nauki.
Od 25 marca postępy ucznia w nauce, tj. ocenianie bieżące będzie umieszczone w
e- dzienniku. Kształcenie na odległość daje możliwość oceniania i klasyfikowania ucznia.
Pracując z komputerem starajmy się zachować podstawowe zasady bezpiecznego korzystania
z Internetu: korzystaniu z wiarygodnych źródeł informacji, ochronie swojej prywatność w sieci, zabezpieczeniu haseł dostępu, zainstalowaniu programu antywirusowego oraz stosowaniu
i aktualizacji już dostępnych oprogramowań.
O wszelkich zmianach związanych z kształceniem na odległość będziemy Państwa na bieżąco informować.
Dyrektor Zespołu Szkół w Głuchołazach
Marzena Grubiak
Uwaga Pracodawcy zatrudniający młodocianych pracowników!
Komunikat Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej ws. pracowników młodocianych
W związku z rozprzestrzenianiem się na terytorium Polski koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, mając na uwadze bezpieczeństwo młodzieży, zalecamy pracodawcom zwolnienie pracowników młodocianych, w tym uczniów będących młodocianymi pracownikami, zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego, z obowiązku świadczenia pracy w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148, z późn. zm.).
Informujemy, że prowadzone są prace legislacyjne mające na celu wliczenie okresu zawieszenia zajęć w szkołach do okresu, za jaki pracodawcom, którzy zawarli umowę z uczniami-młodocianymi pracownikami, przysługuje dofinansowanie kosztów kształcenia
Na czas odwołania lekcji uczniowie szkoły branżowej odbywają zajęcia praktyczne.
Kursy zostają zawieszone na okres dwóch tygodni.
Prosimy śledzić bieżące informacje.
W związku z zawieszeniem zajęć, zgodnie z komunikatem premiera RP, Dyrektor Zespołu Szkół w Głuchołazach informuje, że zajęcia zostają odwołane od 16 do 25 marca. W czwartek i piątek, tj. 12-13 marca szkoła zapewnia opiekę nad młodzieżą.
W kolejnych dniach nauczyciele będą przesyłać przez dziennik elektroniczny materiały do samodzielnej pracy w domu.
Wszystkie bieżące informacje będziemy przekazywać na stronie szkoły, FB oraz przez dziennik elektroniczny.
Prosimy stosować się do wydanych zaleceń.
Dyrektor ZS w Głuchołazach









