AMBASADORKI CZYTANIA W FINALE KONKURSU "UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ"

Uczennice Zespołu Szkół w Głuchołazach z klasy 1 technikum informatyczno-hotelarskiego Magdalena Herchel, Hanna Ogrodnik i Nikola Seretna wzięły udział w projekcie "Upoluj swoją książkę" realizowanym, jako część ogólnopolskiej akcji CzytajPL. Opiekunem zespołu była pani Mariola Śnieżek nauczyciel bibliotekarz w naszej szkole.

   Praca konkursowa polegała na nagraniu spotu czytelniczego, który miał w sposób kreatywny i niebanalny zachęcić młodzież do częstego sięgania po różnorodne książki -zarówno w formie elektronicznej, jak i tradycyjnej. Ambasadorzy Czytania mieli zaprezentować, jak można zarażać książkową pasją swoich rówieśników w szkole i mediach społecznościowych.

  65 spotów nadesłali uczniowie szkół średnich z całej Polski wśród 10 najlepszych znalazła się praca naszych uczennic. Nagrodą był udział w Gali Finałowej , która odbyła się 03.12.2019 w Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCAK) w Krakowie. Na tej uroczystości wszystkie zaproszone zespoły zaprezentowały swoje prace oraz prezentacje związane z ich realizacją.

Jury po burzliwych obradach nagrodziło 3 zespoły.

MAGDA, HANIA I NIKOLA ZAJĘŁY II MIEJSCE.

Autorki nagrodzonego spotu otrzymały czytniki e-booków, pakiety czytelnicze oraz bony na zakupy na platformie Woblink.

   Następnego dnia 04.12.2019 nasze finalistki wzięły udział w warsztatach kreatywnego pisania "Zostań swoim bohaterem/bohaterką. Jak ciekawie przedstawić siebie w mediach społecznościowych?", które poprowadziła pani Marzena Boniecka. Było to inspirujące i bardzo ciekawe doświadczenie.

   Kolejną wspaniałą propozycją organizatorów był spacer po literackim Krakowie, na który zabrała nas pani Anna Hojwa. Cudowna podróż w przeszłość z wybitnymi twórcami literackimi.

Pobyt w Krakowie był niezapomnianym przeżyciem i pozostanie na długo w pamięci autorek nagrodzonego projektu.

   Dziękujemy Instytutowi Książki za tak ciekawe projekty dla młodych czytelników.

Więcej informacji o krakowskiej gali na stronie www.instytutksiazki.pl

 nauczyciel bibliotekarz Mariola Śnieżek