PGA 2019

Po raz czwarty z rzędu udało nam się wziąć udział w PGA -Poznań Game Arena, festiwalu gier komputerowych i wideo, gier fabularnych i sportów ekstremalnych, odbywający się w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W tym roku festiwal odbył się w dniach od 18.10. do 20.10 i gościł ponad 220 wystawców, a wśród nich tak znane firmy jak: Ubisoft, Samsung, cdp.pl, Razer, Twitch, Asus, AlienWare, Microsoft, Lenovo, Nintendo, Bethesda, KochMedia. Na powierzchni 10 pawilonów mieściło się 1500 stanowisk go grania.

Tegoroczne PGA pobiło rekord pod względem ilości osób odwiedzających targi:79 347. Wśród tych osób nie mogło zabraknąć zapalonych informatyków z naszej szkoły, których drużyna została powiększona o gamerów ze Szkoły Podstawowej nr 1. Zanim wstało słońce spotkaliśmy się na zbiórce przy hali GOSiR i po sprawdzeniu obecności nasz wesoły autobus ruszył w drogę do Poznania.

Na terenie hal  Międzynarodowych Targów Poznańskich można było przetestować najnowsze gry komputerowe takie jak Borderlands 3, Gears 5, Control, Greedfall, The Surge 2  i wiele innych. Fani wirtualnej rzeczywistości mogli się w nią zagłębić za pomocą stanowisk VR. E-sportowcy mogli się sprawdzić  w licznych turniejach LOLa, CSa czy Farming Symulator.
Poruszając się po tragach można było zapoznać się z nowinkami technologicznymi, wystawcy przedstawiali najnowsze podzespoły komputerowe, monitory i gadżety.

Nasi uczniowie wykorzystali także okazję by spotkać się z ulubionymi YouTuberami podczas Stars4Fans. PGA oferowało wiele stoisk, na których można było zakupić gadżety z ukochanych gier lub sprzęt komputerowy po okazyjnych cenach.

Ogromną atrakcją targów był fantastyczny cosplay, na każdym  kroku spotkać można było postacie z gier, filmów i seriali  i z każdą z nich można było pstryknąć sobie pamiątkowe zdjęcie.

Po 8 godzinach spędzonych na PGA zakończyliśmy pobyt w Poznaniu i ruszyliśmy zmęczeni w drogę powrotną do Głuchołaz.
Już z tego miejsca możemy zapewnić, że w przyszłym roku odwiedzimy Poznań po raz piąty.