Europejski Dzień Języków

W tym roku Europejski Dzień Języków obchodziliśmy dwuetapowo. 25 września br. uczniowie technikum hotelarskiego gościli Jadzię Janicką, studentkę kierunku „English in tourism industry” (tutaj), natomiast 17 października 2019 spotkaliśmy się z absolwentem naszego technikum informatycznego  mgr. Łukaszem Walko. Na tę imprezę zaprosiliśmy też młodzież klas 8 z SP 1 i SP 3.

Spotkanie, prowadzone przez Patrycję z kl. 4tih, rozpoczęło się piosenką „English is everywhere” (tutaj), w wykonaniu Moniki, Nikoli, Oliwii i Darii z kl. 2tih (z amatorskim chórkiem męskim z klasy 3 tih J). Następnie nasz gość specjalny – Łukasz – opowiedział nam o znaczeniu znajomości języka angielskiego podczas swoich 4 (!) podróży po USA, ilustrując wypowiedź zdjęciami z powyższych wojaży.

Po prelekcji Kamil i Arek przedstawili skecz, w którym próbowali napisać maila po angielsku do Brytyjki Pippy. Arek m.in. zwierzył się jej („I animal to you”), że czuje do niej pociąg („I feel train to you”) –  i temu podobne J. Na zakończenie imprezy RapperJack (czyli p.Jacek Marcinkowski) w autorskim rapie „Regular life by irregular verbs” (tutaj), razem z uczniami klas 2 i 3 tih, podjął próbę nauczenia uczestników spotkania angielskich czasowników nieregularnych. Uczniom SP3 tak się spodobała ta forma nauki, że zażyczyli sobie powtórzenia piosenki – w ich szkole!

Jacek Marcinkowski