UROCZYSTE OTWARCIE PRACOWNI HOTELARSKIEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W GŁUCHOŁAZACH

Dnia 3 października 2019r. w Zespole Szkół w Głuchołazach odbyło się uroczyste otwarcie pracowni kształcenia zawodowego. Dzięki projektowi Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy, który  realizowany jest w naszej szkole we współpracy z Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia Edukacji i Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki, udało się wyposażyć pracownię obsługi konsumenta oraz urządzić pokój o standardzie hotelu trzygwiazdkowego z recepcją. Pracownie wzbogaciły się o zastawę i bieliznę stołową, drobny sprzęt AGD, meble, kuchenkę elektryczną, ekspres do kawy, sejf i wiele innych ciekawych rzeczy.  Dzięki zakupionemu sprzętowi młodzież będzie odbywać więcej zajęć praktycznych, które przygotują ich do pracy w zawodzie.
Uroczystego otwarcia pracowni dokonała pani  Monika Jurek, dyrektor departamentu Edukacji i Rynku Pracy w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu, pan Edward Szupryczyński Burmistrz Głuchołaz, pan Lesław Tomczak Dyrektor RZPWE, pan  Bartłomiej Piechaczek Kierownik projektu oraz pani Marzena Grubiak, Dyrektor Zespołu Szkół w Głuchołazach. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele lokalnych firm i instytucji, którzy współpracują ze szkołą oraz młodzież. Warto dodać, że projekt będzie realizowany w Zespole Szkól w Głuchołazach do roku 2022 czyli czeka nas jeszcze wiele ciekawych przedsięwzięć, w których będą mogli wziąć udział nasi uczniowie i nauczyciele przedmiotów zawodowych.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.