Europejski Dzień Języków z Zespole Szkół 2019

W ramach corocznych obchodów Europejskiego Dnia Języków 25 września 2019r. gościliśmy p. Jadwigę Janicką, studentkę kierunku English language in tourism industry (Język angielski w przemyśle turystycznym).
W spotkaniu, w którym wzięli udział uczniowie klas technikum hotelarskiego, pani Jadzia poruszyła kwestie specyfiki przemysłu turystycznego i jego oczywistych powiązań z przemysłem hotelarskim. Podkreśliła też ważność znajomości języka angielskiego w obu branżach i opowiedziała o swoich studiach i możliwościach kształcenia się czy odbywania stażu za granicą.
Na zakończenie spotkania uczennice: Monika, Oliwia i Nikola z klasy 2tih odśpiewały piosenkę pod tytułem „English is everywhere”, ułożoną specjalnie na świętowanie Dnia Języków.
Jacek Marcinkowski