Szkoła z pomysłem

Projekt: Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy
Projekt "Karta szkolna"
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

"Bajkowa zima" u Przedszkolaków

13.12.2019 uczniowie Zespołu Szkół klasy 2 TIH Oliwia Cempel, Nikola Seretna, Monika Kulig, Krystian Siupik i Wojtek Jankowicz pod opieką nauczyciela bibliotekarza pani Marioli Śnieżek wzięli udział w projekcie bibliotecznym "Bajkowa zima".

Odbiorcami były przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 2 w Głuchołazach. Projekt objął swoim zasięgiem następujące grupy dzieci "Kotki","Żabki", "Sportowcy","Sówki" i "Jagódki", czyli dzieci od 4 do 6 lat w sumie 92 przedszkolaków.
Najważniejsze było czytanie bajek o tematyce zimowej. Następnie dzieci kolorowały choinki, z których powstały przepiękne girlandy. Przedszkolaki otrzymały w prezencie od szkoły kolorowanki i słodycze.
Oczywiście nie zabrakło wspólnej zabawy, którą dzieci bardzo lubią.

AMBASADORKI CZYTANIA W FINALE KONKURSU "UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ"

Uczennice Zespołu Szkół w Głuchołazach z klasy 1 technikum informatyczno-hotelarskiego Magdalena Herchel, Hanna Ogrodnik i Nikola Seretna wzięły udział w projekcie "Upoluj swoją książkę" realizowanym, jako część ogólnopolskiej akcji CzytajPL. Opiekunem zespołu była pani Mariola Śnieżek nauczyciel bibliotekarz w naszej szkole.

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „GWIEZDNY KRĄG”

 25 października po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół uczestniczyli w eliminacjach szkolnych I etapu XV edycji  Ogólnopolskiej Olimpiady  Wiedzy o Unii Europejskiej „GWIEZDNY KRĄG”. Musieli oni zmierzyć się z testem zawierającym 50 pytań, które dotyczyły historii, struktur i funkcjonowania UE.

   Do etapu okręgowego, który miał miejsce 15 listopada w Punkcie Informacji Europejskiej Europa Direct – Opole, zakwalifikowała się Małgorzata Gala uczennica klasy drugiej Technikum  Hotelarskiego. Małgosia, podobnie jak inni uczestnicy II etapu Olimpiady  z województwa opolskiego udzieliła odpowiedzi na 100 pytań zawartych w teście i uzyskała największą ilość punktów spośród uczniów biorących udział w Gwiezdnym Kręgu w naszym regionie.

       Gratulujemy sukcesu!

  mgr Elżbieta Beska                                                                                                                                                          

Rembrandtowski horror

Rok 2019 został ogłoszony rokiem Rembrandta, by upamiętnić 350. rocznicę jego śmierci. Rembrandt van Rijn był mistrzem malarstwa niderlandzkiego, symbolem rozkwitu holenderskiej sztuki XVII wieku. Z tej okazji  polonistki z Zespołu Szkół: M. Satora i M. Nastasowska oraz klasa IV TiH zorganizowały konkurs plastyczny pt. ,,Rembrandtowski horror”. W ramach konkursu uczniowie w zespołach wykonali kolaż inspirowany obrazem Rembrandta „Lekcja anatomii doktora Tulpa”. Oto nagrodzeni uczniowie:

I miejsce -  Wiktoria Śnieżek, Małgorzata Gala, Daria Holler, Angelika Kociołek z klasy II TiH.

Wyróżnienia:

1. Adrianna Śnieżek, Wiktoria Szczotka, Nikola Seretna, Hanna Ogrodnik z klasy I TiH,

2. Nikola Kochanowska, Claudia Jurek, Oliwia Jurek, Magdalena Herchel z klasy I Tih,

3. Estera Adamczyk, Karolina Filocha, Angelika Szostek z klasy II ZW.

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

IMG-20191121-WA0000Dnia 30 października 2019 r.  w Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu odbyła się wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W tym roku stypendium otrzymał nasz najlepszy uczeń Krystian Siupik, który uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole - 5,57 .

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

mgr Izabela Kurowska