Szkoła z pomysłem

Projekt: Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy
Projekt "Karta szkolna"
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

UROCZYSTE OTWARCIE PRACOWNI HOTELARSKIEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W GŁUCHOŁAZACH

Dnia 3 października 2019r. w Zespole Szkół w Głuchołazach odbyło się uroczyste otwarcie pracowni kształcenia zawodowego. Dzięki projektowi Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy, który  realizowany jest w naszej szkole we współpracy z Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia Edukacji i Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki, udało się wyposażyć pracownię obsługi konsumenta oraz urządzić pokój o standardzie hotelu trzygwiazdkowego z recepcją. Pracownie wzbogaciły się o zastawę i bieliznę stołową, drobny sprzęt AGD, meble, kuchenkę elektryczną, ekspres do kawy, sejf i wiele innych ciekawych rzeczy.  Dzięki zakupionemu sprzętowi młodzież będzie odbywać więcej zajęć praktycznych, które przygotują ich do pracy w zawodzie.
Uroczystego otwarcia pracowni dokonała pani  Monika Jurek, dyrektor departamentu Edukacji i Rynku Pracy w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu, pan Edward Szupryczyński Burmistrz Głuchołaz, pan Lesław Tomczak Dyrektor RZPWE, pan  Bartłomiej Piechaczek Kierownik projektu oraz pani Marzena Grubiak, Dyrektor Zespołu Szkół w Głuchołazach. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele lokalnych firm i instytucji, którzy współpracują ze szkołą oraz młodzież. Warto dodać, że projekt będzie realizowany w Zespole Szkól w Głuchołazach do roku 2022 czyli czeka nas jeszcze wiele ciekawych przedsięwzięć, w których będą mogli wziąć udział nasi uczniowie i nauczyciele przedmiotów zawodowych.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Lekcja hotelarstwa w ASPEN

            Dnia 27 września 2019 r. uczniowie klasy pierwszej oraz czwartej technikum hotelarskiego  wybrali się do hotelu Aspen w Podlesiu.
Pani menadżer Violetta Warencicka  oraz szef kuchni pan Grzegorz Balcerzak opowiedzieli nam z wielką pasją o swojej pracy, a także o funkcjonowaniu hotelowej recepcji, organizacji konferencji, bankietów i imprez okolicznościowych. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca w hotelowej kuchni, restauracji, dziale housekeepingu, poznaliśmy też obowiązki recepcjonisty i menadżera ds. marketingu.
            Istotę hotelarstwa stanowi gościnność. I my właśnie jej doświadczyliśmy podczas naszej wizyty hotelu Aspen. Dziękujemy za poświęcony nam czas oraz życzliwe i serdeczne przyjęcie.
Agnieszka Szczepanik

Bezpłatna infolinia

Uprzejmie informujemy, że  została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

Bike Maraton Świeradów Zdrój

Bike Maraton Świeradów Zdrój. 21 września 2019r.
Piotr Pytel, uczeń klasy III technikum, zwyciężył w kategorii Open oraz na dystansie mini 🥇👍
Po wcześniejszych zmaganiach Pucharu Polski w Boguszowie (15 września 2019) Piotr zajmuje 5 miejsce Pucharu Polski 2019!!!
GRATULUJEMY!

Ogólnopolski Bieg Służb Mundurowych

14 września odbył się "Ogólnopolski Bieg Służb Mundurowych". Uczniowie Zespołu Szkół wywalczyli następujące lokaty:
miejsce I Bianka Piasecka 🥇
miejsce II Natalia Pelc 🥈

miejsce II Piotr Bednarek 🥈
miejsce IV Wojciech Zieliński
miejsce VI Kacper Stachowicz.

GRATULUJEMY!!! 👏👏👏