Szkoła z pomysłem

3.png
Projekt: Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy
4.jpg
5.png
6.jpg
7.jpg
8.jpg
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Rok szkolny 2015/16

Erasmus +

W roku szkolnym 2015/2016 w naszej szkole był realizowany projekt unijny Erasmus+. Wzięło w nim udział pięciu nauczycieli naszej szkoły: pp. Agnieszka Sadlej, Małgorzata Nastasowska, Teresa Czarnołęska, Piotr Razik i Jacek Marcinkowski. O ich dokonaniach byliście informowani na bieżąco podczas imprez szkolnych i międzyszkolnych oraz na naszej stronie internetowej. Więcej informacji o realizacji projektu znajdziecie na stronie http://erasmuszsg.weebly.com/ . Zapraszamy!

Wycieczka rowerowa 2 Ti

 
31.05.2016r. odbyła się wycieczka rowerowa klasy 2TIH (grupa informatyczna) nad Jezioro Nyskie. W wycieczkach rowerowych nie liczy się tylko cel, ale i sama podróż - tak też było w naszym przypadku. Trasa obfitowała w różne atrakcje - wśród wielu z nich warto wymienić zabawę w "chowanego z deszczem", "znajdowanie drogi w lesie", mecz piłki nożnej, w którym zwyciężyła drużyna "NO friends", wchodzenie w ostre zakręty na miarę Grand Prix motorcycle racing itp.
Nad jeziorem odbyło się uroczyste ognisko, które przygotował "Pan z bułką" wraz z ekipą pożarową. W sumie przejechaliśmy ponad 50 km i tym sposobem Pani wychowawczyni ustanowiła rekord życiowy :) Organizatorzy w składzie: mgr Małgorzata Nastasowska, mgr Piotr Gach i mgr inż. Krzysztof Nicpoń już planują kolejną wycieczkę - tym razem w nasze piękne góry.

Krzysztof Nicpoń

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu "Rebusy matematyczne"

W drugim półroczu uczniowie ZS zostali zaproszeni do nietypowego konkursu. Uczestnicy wykazali się kreatywnością, zdolnościami twórczymi, plastycznymi i zgłosili do konkursu ciekawe prace. W czerwcu nastąpiło rozstrzygnięcie – zwycięzcami zostali Dawid Młynarczyk (2TiH), Oskar Kamiński (2TiH) i Malwina Tomczyszyn (3 LO).

Uczniowie i uczennica otrzymali w nagrodę Kartę prezentową Mediaexpert. Komisja przyznała również wyróżnienia: Szymon Tomczyszyn (1TI), Łukasz Łodziana (1TI), SylwiaCięciel (1TI). Uczniowie i uczennice otrzymali upominki.

 

Joanna Barczewska.

Sukces naszych sportowców

Dnia 20 maja 2016 odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach czwórmeczu im. Wiesława Kulpy. Udział  w zawodach wzięli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach, Publicznego Gimnazjum nr 2 w Głuchołazach, Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach oraz Zespołu Szkól w Głuchołazach.

 Nasi uczniowie  uzyskali następujące rezultaty:

Noc Muzeów

14 maja 2016 roku po raz kolejny miłośnicy wydarzeń kulturalnych mogli uczestniczyć w Nocy Muzeów. Z tej okazji  Muzeum w Nysie zaproponowało sporo atrakcji. Jedną z nich były prezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu nyskiego.

Inspiracją dla młodzieży stały się tradycje i kultura kresów wschodnich,  dlatego też można było usłyszeć kultowe piosenki takie jak: „Tylko we Lwowie”, „Hej Sokoły” oraz wysłuchać recytacji wiersza czy „przenieść” się oczami wyobraźni do kresowych miast, oglądając prezentacje  mówiące  o historii, kulturze a nawet kuchni kresowej.  Do kresowych przysmaków nawiązywał nakręcony przez uczniów filmik pt.  „Kulinarne podróże uczniów Zespołu Szkół w Głuchołazach”. Prezentował on przepis na gołąbki kresowe z kaszą gryczaną i ziemniakami. W tym przedsięwzięciu dziękujemy za pomoc pani Marii Roguckiej, która sprawowała pieczę nad głównym tematem filmu czyli kontrolowała przebieg wykonania naszego dania. Na sam koniec całość podkreślił występ chóru muzyki sakralnej „Psalterion” pod dyrekcją Ivana Andrunyka. W międzyczasie była możliwość podziwiania pięknych dzieł , które znajdują się w murach nyskiego muzeum.

 

                                                                  Sylwia Cięciel – uczennica klasy I Ti