• slajd1
  • slajd02
  • 04
  • slajd3
  • 06

227 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

               Konstytucję 3 maja uchwalono w 1791 roku. Powszechnie przyjmuje się, że była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) spisaną nowoczesną, konstytucją. Zadaniem tej ustawy była regulacja ustroju prawnego Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Na pamiątkę tego wydarzenia  obchodzimy Święto Narodowe Trzeciego Maja.
               Przedstawiciele społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół w Głuchołazach wzięli udział w miejskiej uroczystości upamiętniającej uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Podczas mszy św. i złożenia kwiatów pod pomnikiem Bojowników o Wolność reprezentowali szkołę w Poczcie Sztandarowym Jakub Jaworski, Joanna Jordan, Gabriela Kurowska, a w Poczcie Kwiatowym Martyna Szczepańska i Konrad Korytkowski.

  • Powered by Joomla!速
    Joomla template by ByJoomla.com.