• slajd1
  • slajd02
  • 04
  • slajd3
  • 06

Wizyta uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2 w Głuchołazach w naszej szkole z okazji Europejskiego Dnia Języków.

We wtorek 22-09-2015 gościliśmy uczniów klasy 3A z PG2, pod opieką dwóch pań nauczycielek. Młodzież przybyła do nas w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków.

Nauczyciel języka angielskiego p. Jacek Marcinkowski wraz uczennicami 3 klasy liceum ogólnokształcącego przygotował prezentację, z której można było się dowiedzieć, że tematyka tego święta w poprzednich latach dotyczyła wkładu polskich poetów w rozwój naszego języka. Uczniowie obejrzeli krótką prezentację na temat Dublina, będącą krótką relacją z pobytu p. Marcinkowskiego na kursie metodycznym, w ramach programu unijnego „Erasmus plus”. Ciekawostką była informacja o 20 tablicach, wykonanych z brązu, umieszczonych na ścianach dwóch starych domów w stolicy „Szmaragdowej Wyspy”. Następnie gimnazjaliści wraz ze swoimi paniami nauczycielkami i panią dyrektor Marzeną Grubiak wyruszyli na spacer po szkole, pod opieką uczennic klasy 3LO. Uczniowie obejrzeli schronisko młodzieżowe i salę do nauki języka angielskiego, a po drodze z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem czytali i tłumaczyli teksty z 4 fotografii, przedstawiających wspomniane tablice z brązu. Szczególnie zainteresowała ich tablica o karze, jaka w latach 60 dwudziestego wieku spotkała pewnego chłopca za wagarowanie: jego ojciec podarł na nim ubranie, zbił go pasem, a następnie … podbił mu oczy!

Na koniec uczniowie PG2 otrzymali pamiątkowe długopisy z logo ZS Głuchołazy.

„Filmik z udziałem drugiej grupy uczniów PG2, które odbyło się 2015-09-29, możecie znaleźć tutaj https://www.youtube.com/watch?v=wcgRlojF4KE

udziałem drugiej grupy uczniów PG2, które odbyło się 2015-09-29

  • Powered by Joomla!速
    Joomla template by ByJoomla.com.