• slajd1
  • slajd02
  • 04
  • slajd3
  • 06

GAZEM NA LEKCJE!

Dnia 22 maja w Zespole Szkół w Głuchołazach zostały przeprowadzone warsztaty dla klasy IILO i ITIH. Odbyły się one w ramach ogólnopolskiego projektu informacyjnego na temat węglowodorów z formacji łupkowych, realizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny – PIB. Celem zajęć było przekazanie fachowej wiedzy geologicznej w bardzo przystępny sposób. Uczniowie dowiedzieli się czym jest gaz z łupków, jak powstawał, w jaki sposób odbywa się jego poszukiwanie i potencjalne wydobywanie oraz jaki wpływ na środowisko mają działania związane z jego eksploatacją. Lekcje były prowadzone w ciekawy sposób przez studenta krakowskiej uczelni, pana Adriana Raczyńskiego. Młodzież miała możliwość poszerzyć swoją wiedzę o węglowodorach niekonwencjonalnych. Dzięki nowoczesnym metodą i formą pracy była to też ciekawa lekcja w zakresie nauk przyrodniczych dla uczniów naszej szkoły.

  • Powered by Joomla!速
    Joomla template by ByJoomla.com.