• slajd1
  • slajd02
  • 04
  • slajd3
  • 06

Wyniki egzaminów zawodowych

Dzisiaj dotarły do szkoły wyniki egzaminów zawodowych z sesji zimowej i miło nam poinformować, że są one bardzo dobre. Zdawalność egzaminu E.14 i T12 jest w naszej szkole wyższa niż średnia powiatu i województwa.

Ujarzmiamy drony – projekt edukacyjny realizowany w Zespole Szkół w Głuchołazach.

W tym roku szkolnym, w ramach programu Edukacja Inspiracja  zainicjowanego przez fundację Szkoła z Klasą i Edukacyjną Fundację im. prof. R. Czerneckiego, realizujemy projekt edukacyjny.  Celem projektu, poza udziałem w zajęciach dodatkowych, jest zapoznanie uczniów  z popularnym czterowirnikowcem. Zajmujemy się również kwestiami bezpieczeństwa i aspektami prawnymi. Po nauce latania czeka nas filmowanie. Prezentacją projektu będzie film promujący nasze miasto. Tymczasem na zajęciach dodatkowych doskonalimy umiejętności pilotowania, pracujemy nad planowaniem poszczególnych ujęć Głuchołaz i dalszej wycieczki. Zapraszamy do zaglądania na naszą stronę zsglucholazy.pl i fanpage projektu.

                                                  Joanna Barczewska i zespół projektowy ZS Głuchołazy.

Projekt edukacyjny realizowany w ramach programu Edukacja InspiracjaRealizujemy w tym roku szkolnym projekt edukacyjny, którego celem jest m.in. zapoznanie uczniów  z popularnym czterowirnikowcem. Poza mechanizmami działania zajmujemy się również kwestiami bezpieczeństwa i aspektami prawnymi. Po nauce latania czeka nas filmowanie. Prezentacją projektu będzie film promujący nasze miasto, do którego obejrzenia na pewno Was wszystkich zaprosimy. Tym czasem, na zajęciach dodatkowych, doskonalimy umiejętności pilotowania, pracujemy nad planowaniem poszczególnych ujęć Głuchołaz i dalszej jednodniowej wycieczki.

Zapraszamy do zaglądania na nasz fanpage @ZSdrony. Joanna Barczewska i zespół projektowy ZS.


Wycieczka do firmy Amazon

W dniu 21.01.2019 r. uczniowie, biorący udział w realizowanych przez bibliotekę szkolną projektach oraz najlepsi czytelnicy z klas 1TIH, 2TIH,3TI, 4TH, 4TI, 3A, 1ZW mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do jednego z oddziałów firmy Amazon znajdujących się we Wrocławiu.
Celem było zwiedzenie największego i najnowocześniejszego centrum logistycznego w Europie. Przewodnik oprowadzający naszą grupę przedstawił różnorodność działalności firmy. Szczególnie  interesująca była linia produkcyjna książek od czystych kart po gotowy produkt.
Wyjazd ten był dodatkowym bonusem firmy Amazon dla młodzieży naszej szkoły w ramach projektu "Kindloteka".
 
 
nauczyciel bibliotekarz Mariola Śnieżek

Szkoła, w której warto się uczyć

Zapraszamy do obejrzenia reportażu przygotowanego przez Starostwo Powiatowe w Nysie:
https://www.facebook.com/ZsGlucholazy/videos/2469322819764087/
  • Powered by Joomla!速
    Joomla template by ByJoomla.com.