• slajd1
  • slajd02
  • 04
  • slajd3
  • 06

Szkoły, w których warto się uczyć

Pod takim hasłem opublikowano ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalny Perspektywy 2019. Miło nam poinformować, że Technikum w Zespole Szkół w Głuchołazach zajęło 6 miejsce w województwie opolskim, wyprzedzając wszystkie szkoły powiatu nyskiego.

W rankingu ogólnopolskim zajęliśmy 127, w maturalnym rankingu techników miejsce 61, otrzymując tym samy tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”. Szczegółowy ranking na stronie: http://technika.perspektywy.pl/2019/

Gratulujemy wszystkim uczniom, absolwentom i nauczycielom!

"Zimowe bajanie" uczniów Zespołu Szkół dla przedszkolaków.

05.12.2018 r. uczniowie klas 4TH Bębenek Daria, Skrzypa Katarzyna, 2TIH Gitlarz Dominik oraz 1TIH Cempel Oliwia,Siwiec Zuzanna,Kulig Monika, Rupala Aleksandra, Ludwiniak Izabela i Jankowicz Wojciech zaprezentowali przedszkolakom Publicznego Przedszkola nr 2 w Głuchołazach cykl bajek o zimie i świętach. Czytanie objęło wszystkie grupy wiekowe, a więc całość obecnych w tym dniu dzieci. Elfy świętego Mikołaja dla grup najstarszych przygotowały dodatkowo warsztaty plastyczne, na których kolorowane były  bombki zdobiące choinkę otrzymana od Zespołu Szkół. Projekt biblioteczny realizowany pod opieką nauczyciela bibliotekarza Mariolę Śnieżek dał wiele radości młodym odbiorcom bajkowej literatury, ale również naszym czytelniczym wolontariuszom, którzy nagrodzeni zostali świątecznymi piosenkami w wykonaniu przedszkolaków.

Spotkanie z pisarzem Filipem Springerem.

Uczniowie naszej szkoły z klasy 1TIH Aleksandra Rupala, Izabela Ludwiniak, Angelika Kociołek, Nikola Seretna, Kamila Budyk, Monika Kulig, Małgorzata Gala i z klasy 4TH Damian Czyż pod opieką nauczyciela bibliotekarza Marioli Śnieżek uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem, reportażystą i fotoreporterem Filipem Springerem. Spotkanie odbyło się 05.10.2018 r. w małej galerii Centrum Kultury w Głuchołazach. Młodzież miała okazję poznać tajniki pracy, tego wielokierunkowego młodego twórcy, jego sposób widzenia świata i to  nie tylko poprzez słowo pisane , ale również przez obraz obiektywu. 
Obecni na spotkaniu mogli również obejrzeć wystawę prac lokalnego malarza Pawła Pałczyńskiego.

Nowe książki

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZACHĘCA
DO SKORZYSTANIA Z NOWEJ OFERTY KSIĄŻKOWEJ!
100 NOWYCH KSIĄŻEK
DAR FIRMY AMAZON
JUŻ DO WYPOŻYCZENIA!!!
ZAPRASZAMY !!!

I miejsce w etapie wojewódzkim konkursu „Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości” Poznań 2018

Zespół uczniów z klasy pierwszej Technikum Informatycznego w składzie: Krystian Siupik, Wojciech Jankowicz, Szymon Stokłosa, Dawid Frankiewicz i Łukasz Matuszkiewicz zajął pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim konkursu  „Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości”  w ramach Młodzieżowego Kongresu Klimatycznego Poznań 2018.

Czytaj więcej: I miejsce w etapie wojewódzkim konkursu „Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości”...

  • Powered by Joomla!速
    Joomla template by ByJoomla.com.