• slajd1
  • slajd02
  • 04
  • slajd3
  • 06

Pielgrzymka maturzystów Zespołu Szkół w Głuchołazach - 2018

               Matura już niebawem. Zbliżające się egzaminy z pewnością należą do tych najtrudniejszych
w całej edukacji szkolnej. Żartem mówiąc, gdy nie ma już czasu na naukę, trzeba się modlić. Tak było
i tym razem. Tegoroczni maturzyści z klas: 3A, 3B oraz 4TIH udali się 17 kwietnia 2018 r. na tradycyjną pielgrzymkę na Jasną Górę do Częstochowy.

 

               Wyruszyliśmy w podróż na Jasną Górę o godzinie 7:00. Po wielu przejechanych kilometrach dotarliśmy do Sanktuarium, a tam na wstępie chętni mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty. O godzinie 12:00 rozpoczęliśmy zwiedzanie najbardziej interesujących miejsc w klasztorze. Przewodnikiem był Ojciec Nikodem, pochodzący z Głuchołaz, który bardzo ciepło i serdecznie powitał nas i wspomniał o swoich zmaganiach z maturą. Podzielił się z nami również obszerną wiedzą na temat historii Jasnej Góry oraz szczególnie bliskiej mu sprawy – muzyki. Po sporej dawce informacji o najliczniej odwiedzanym Sanktuarium Maryjnym w Polsce, udaliśmy się na mszę świętą, którą rozpoczęto odsłonięciem obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Ks. Tomasz Wieliczko modlił się o nasze pomyślne zdanie matury oraz dary Ducha Świętego zarówno ten czas, jak i na czas wyboru dalszej drogi życiowej. Kaznodzieja zachęcał do większej pracy nad sobą oraz jedności i stałości w wierze. Po mszy tradycyjnie na kolanach obeszliśmy ołtarz wizerunku MB Częstochowskiej. O godzinie 16:00 wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową, podczas której ks. Tomasz modlił się w intencji zarówno każdego z nas jak i naszych młodszych kolegów, wychowawców klas i nauczycieli. O  17:00 po skończonym nabożeństwie udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

               Pielęgnowanie tradycji i pielgrzymowanie jest czymś wspaniałym. Daje świadectwo naszej wiary. Dziś zostaliśmy otoczeni wieloma modlitwami i życzliwymi słowami. Zaproszono nas również do dalszego odwiedzania Jasnej Góry. Pielgrzymkę można uznać za udaną, ponieważ na twarzach jej uczestników jaśniał uśmiech i radość. Napełnieni darami Ducha Świętego jesteśmy gotowi do jak najlepszego zdania egzaminów maturalnych i pewniejsi w wyborze dalszej drogi życiowej.

Wojciech Diakowski i Diana Czieczierow, kl. 3B 

  • Powered by Joomla!速
    Joomla template by ByJoomla.com.