• slajd1
  • slajd02
  • 04
  • slajd3
  • 06

Uczciliśmy pamięć Żołnierzy Niezłomnych

       "Żołnierze wyklęci - niezłomni żołnierze
Dla których ojczyzna to słowo najświętsze
Tak twardzi jak skała żołnierze wyklęci
Cześć ich pamięci!"
     
     Dnia 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na mocy uchwały rządu polskiego z 2001 roku oddajemy w ten sposób hołd poległym i pomordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom organizacji Wolność i Niezawisłość.
       Uczniowie Zespołu Szkół w Głuchołazach, pod opieką mgr Małgorzaty Nastasowskiej oraz mgr Jarosława Dutki, przygotowali na tę okoliczność konferencję popularnonaukową "Bohaterowie wyklęci w oczach uczniów głuchołaskich szkół", do udziału w której zaprosili kolegów i koleżanki ze szkół gminnych. Spotkanie uświetnił miniwykład dr. Piotra Stanka, dyrektora Działu Naukowego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach, poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu.
      W konferencji udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz Zespołu Szkół w Głuchołazach. Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom, którzy przygotowali swoich wychowanków do aktywnego udziału w tym wydarzeniu.

mgr Małgorzata Nastasowska
      
 
  • Powered by Joomla!速
    Joomla template by ByJoomla.com.