• slajd1
  • slajd02
  • 04
  • slajd3
  • 06

Rozstrzygnięcie konkursu z języka angielskiego Legends of Malta

 W dniu 19 lutego 2018r. 16 uczniów klas technikum, liceum i szkoły branżowej wzięło udział w konkursie Legends of Malta, sprawdzającym umiejętność rozumienia tekstu czytanego w języku angielskim.

Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać legendę The vanished bride of Żamitello Castel, a następnie odpowiedzieć po angielsku na 6 pytań do tekstu. Część uczniów rozwiązało również zadanie do drugiej legendy, The chapel in the valley of hope. Obie legendy zaczerpnięto ze zbioru Old legends of Malta and Gozo, w opracowaniu Victora Fenecha.

 

Maksymalną liczbę punktów zdobyła Dominika Grabowska z klasy 3B, a dalsze punktowane miejsca zajęli Dawid Młynarczyk z klasy 4tih oraz Ksenia Rutowicz z klasy 3ti.

Ponadto w konkursie wzięli udział (wymienieni w kolejności alfabetycznej): Wiktoria Bogdanowicz [1tih], Zuzanna Gaweł [4tih], Natalia Godzic [4tih], Nikola Hulboj [3B], Klaudia Kowalska [3th], Patrycja Landowska [2tih] Aleks Lemański [4tih], Karolina Michałek [3th],  Aleksandra Otta [1tih],  Oliwia Pazdur [3th], Gabriel Sokół [1zw], Jakub Strauchmann [4tih] i Kacper Węgrzyn [3th]. Dziękuję wam wszystkim za udział w tej imprezie.

Uczestnicy konkursu mieli okazję sprawdzić swój poziom języka angielskiego i zaznajomić się z częścią kultury tak egzotycznego dla nas kraju, jakim jest Malta. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję znajomości języka urzędowego tego kraju i chęci do rozwijania go.

Dziękuję również uczniom z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Głuchołazach, którzy pod kierunkiem nauczycielki plastyki, pani Anny Rybotyckiej, wykonali wspaniałe ilustracje, które  uczestnikom konkursu pozwoliły znakomicie wczuć się w klimat legend.

Nagrody, które zostaną wręczone w późniejszym terminie, zakupiono ze środków szkoły, a także dzięki sponsorom: firmie Wakmet z Bodzanowa oraz firmie Centrum Palet Sysak z Głuchołaz. W imieniu nagrodzonych – dziękujemy!

 

Organizator konkursu: Jacek Marcinkowski

  • Powered by Joomla!速
    Joomla template by ByJoomla.com.