• slajd1
  • slajd02
  • 04
  • slajd3
  • 06

Malta Project w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Głuchołazach

W ramach współpracy z Zespołem Szkół w Głuchołazach uczniowie PG 2 wzięli udział w dwóch anglojęzycznych imprezach, zorganizowanych w ich szkole przez nauczyciela języka angielskiego, pana Jacka Marcinkowskiego.

Pierwszą z nich był konkurs na rozumienie tekstu czytanego „Legends of Malta”, w którym wzięli udział uczniowie klasy 3C. Mieli oni za zadanie znaleźć w tekście legendy „The vanished bride of Żamitello castle” odpowiedzi na 6 pytań. Najlepiej poradzili sobie uczniowie (w kolejności alfabetycznej): Paulina Bujak, Paweł Prątnicki, Karolina Trembecka oraz  Ida Wysokulska. Na drugim miejscu uplasowali się: Michał Kaźmierczak, Krzysztof Kiliańczyk i Martyna Koch. Nagrodami były książki, tabele gramatyczne oraz okolicznościowe długopisy. Ozdobą konkursu były ilustracje do tytułowej legendy, wykonane przez uczniów klasy 2A, pod kierunkiem pani Anny Rybotyckiej, nauczycielki sztuki w PG 2. Kolorowe obrazy stworzyły baśniową atmosferę, dzięki której uczestnicy konkursu mogli wczuć się w klimat legendy.

Drugą imprezą był występ „Raper Jacka”, który razem z uczniami klas 2A i 3C „wyrapował” angielskie czasowniki nieregularne w autorskim utworze „My regular life by irregular verbs”. Wspólne rapowanie tak się spodobało wszystkim uczniom, że „koncert” trzeba było powtórzyć. W tym miejscu należy przypomnieć, że część gimnazjalistów miała okazję wysłuchać tego rapu podczas Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole.

 

Pragnę podziękować paniom Annie Rybotyckiej i Barbarze Marcinkowskiej oraz panu Ryszardowi Wąsikowi za pomoc w organizacji obu imprez. Dziękuję uczestnikom konkursu i współwykonawcom rapu za zaangażowanie i entuzjazm oraz autorom wspaniałych ilustracji. Zostaną one ponownie wykorzystane w analogicznym konkursie dla uczniów Zespołu Szkół.


  • Powered by Joomla!速
    Joomla template by ByJoomla.com.