• slajd1
  • slajd02
  • 04
  • slajd3
  • 06

Konkurs recytatorski poezji Josepha von Eichendorffa.

I znów chwalimy recytatora Konrada Korytkowskiego, ucznia klasy 2. Liceum, który 23.11. wziął udział w konkursie recytacji poezji Josepha von Eichendorffa w języku niemieckim. Tym razem na zaproszenie nyskiej PWSZ. A okazją była 160. rocznica śmierci tego autora, przypadająca 26. listopada. Warto przypomnieć, że ten wybitny niemiecki poeta romantyczny był związany z Nysą, gdzie spędził ostatnie dwa lata życia i gdzie znajduje się jego miejsce pochówku. Konrad  tym razem poza podium, a właściwie na najgorszym dla uczestnika – czwartym miejscu. A konkurencja zjechała się z Kędzierzyna Koźla, Opola i Nysy. Znamienite też było jury, złożone z wykładowców Filologii Germańskiej Instytutu Neofilologii PWSZ w Nysie oraz gościa specjalnego z Niemiec.  Chciałam jeszcze dodać, iż cała impreza prowadzona była w języku niemieckim. Zatem, oprócz ogromnego stresu związanego ze zmaganiami konkursowymi, stała się ciekawą lekcją plenerową. Dziękuję i gratuluję Konradowi pięknego występu i zachęcam do udziału w kolejnych konkursach.

Opiekun: Monika Kubowicz
  • Powered by Joomla!®
    Joomla template by ByJoomla.com.